Dňa 15.8.2020 sa na Národnom guľodróme na Tyršovom nábr.uskutočnil turnaj dvojíc vo formáte dvojice junior + senior / Espoir mix. Takýto formát turnaja je veľmi vhodný na vyskúšanie si petangu aj pre malých záujemcov o petang, pričom ich vedie dospelý hráč a hrajú s rovnocennou konkurenciou. Turnaja sa zúčastnilo 15 takýchto dvojíc a musíme sa pochváliť, že 5 dvojíc z celkového počtu bol tvorených juniorom z našich radov, v niektorých prípadoch doprevádzaných dospelými Práskačmi!

 

 

     Aj keď poradie v takomto turnaji nie je to najdôležitejšie, pekný pohárik za dobré umiestnenie každého práskačika, či práskulienku určite potešia. Preto musíme s veľkou radosťou gratulovať Emmke Žilinčárovej, ktorá pod vedením Janky Lazarovej (Hohenlohe) vybojovala krásne 3. miesto. Ani ostatní naši juniori sa nestratili, ked Bobeš Miezga spolu s tatom Majom Miezgom, ktorí skončili na peknom 5-tom mieste. Hneď za nimi na 6-tom mieste skončila Peťka Pongrácová spolu s Katkou Vassovou. Na 10-tom mieste sa umiestnil Dominik Žilinčár, ktorému parťáčku robila Andrea Fratričová (Hohenlohe), na 15-tom mieste potom skončil Filip Miezga, ale to určite iba preto, že mu to kazila mamina Sabinka.

     Ako som už uviedol poradie nie je až také dôležité, sme radi, že naša mládež prejavuje záujem o petang a pevne veríme, že sa mu budú venovať aj naďalej a že z nich vyrastú skvelí reprezentanti nášho klubu!

    Stupne víťazov vyzerali nasledovne:

1. Méry Janette, Méry Kristián (obaja Slopak)

2. Mortreaux Isabelle, Marek Štrba (Spiders)

3. ŽILINČÁROVÁ Emma (PRASK), Jana Lazarová (Hohenlohe)

 

Kopletné výsledky turnaja nájdete na tomto mieste.